18.11.11, 16:30

Хілларі Клінтон: Найбільша частина майбутньої історії 21 століття буде написана в Азії

Хілларі Клінтон: Найбільша частина майбутньої історії 21 століття буде написана в Азії

Як повідомляє ІА REGNUM з посиланням на новинну стрічку «Шовковий шлях»,  держсекретар США Хіларі Клінтон, виступаючи на слуханнях «Афганістан і Пакистан: передача відповідальності і просування вперед» в Комітеті з міжнародних справ Палати представників американського Конгресу, заявила, що США роблять «розворот» у своїй зовнішній політиці в бік Азії, де вони повинні «залишитися державою-резидентом у військовому, політичному і економічному плані».

Політик наголосила, що «необхідно концентруватися на викликах і можливостях, які існують в Азії». «Зараз ми знаходимося в такому положенні, коли можемо почати такий розворот, і дуже багато хто вважає так само, як вважаю я, що найбільша частина майбутньої історії 21 століття буде написана в Азії, і що США повинні залишитися там державою-резидентом у військовому, політичному і економічному плані, якщо ми хочемо зберегти своє глобальне лідерство», - заявила Хілларі Клінтон.

Вона також упевнена, що американська участь не менш важлива для майбутнього Азії, ніж Азія для майбутнього Америки. «Регіон, можливо, як ніколи раніше в сучасній історії, чекає нашого лідерства і наш бізнес. Ми – єдина держава, яка має в розпорядженні в регіоні мережу міцних альянсів, не має територіальних амбіцій і має довгий список справ, спрямованих на загальне благо», - промовила держсекретар США.

Раніше держсекретар США під час зустрічі з представниками громадянського суспільства Таджикистану в Душанбе, 22-ого жовтня заявила, що у Росії багатіший досвід присутності в Центральній Азії. «Попри те, що у Росії в Центральній Азії є свої інтереси, і у США тут є свої інтереси», - сказала Клінтон, додавши, що «ми виступаємо за реформи в країнах регіону з тим, щоб економіка цих країн могла розвиватися і інтегруватися». При цьому вона зазначила, що у США і Росії немає розбіжностей по ситуації в Афганістані.

Хілларі Клінтон упевнена, що реалізація проекту «Сучасний Шовковий шлях», запропонованого американською адміністрацією для країн Центральної і Південної Азії, дозволить країнам регіону посилити економічну інтеграцію. «Ми хочемо, щоб на кордоні Таджикистану і Афганістану були побудовані електричні підстанції, щоб з'явилася можливість експорту енергоресурсів з країн Центральної Азії в Південну Азію. Щоб ринки країн регіону стали відкритими. Ми хочемо створити мережу каналів для відкриття нових ринків, зокрема, для енергоресурсів і інших товарів», - розповіла Клінтон.

Поділитися: