18.07.11, 12:45

Костянтин Косачов: Європарламент повірив в ілюзію, яка була їм нав'язана

Костянтин Косачов: Європарламент повірив в ілюзію, яка була їм нав'язана

Голова Міжнародного комітету Державної Думи, єдинорос Костянтин Косачов розчарований, що в прийнятій Європарламентом резолюції про передвиборну ситуацію в Росії не знайшлося місця для заклику до Партії народної свободи (ПАРНАС) виконати усі зауваження Мінюсту для реєстрації цієї партії.

«В заяві Європарламенту при дуже багатьох правильних констатаціях мені не вистачило тільки однієї - заклику до самого ПАРНАСу дотриматися закону і таки прикласти реальні, без роботи на галерку, зусилля для того, щоб в Росії було N плюс ще одна політична партія», - написав Косачов в п'ятницю, 8-ого липня, у своєму блозі.

В той же час російський парламентар вказав на «наростаючу безцеремонність рекомендацій на нашу адресу» з боку європейських парламентарів. «Дуже шкода, що двом наявним реальним формам діалогу з Росією стосовно проблем демократії і прав людини Страсбурзькі засідателі все частіше віддають перевагу декларативному монологу своїх заяв», - відзначає Косачов.

Він зізнається, що особисто він хотів би, щоб, у тому числі і ПАРНАС, брала участь в парламентських виборах, «але тільки з безумовною обмовкою, що при цьому дотриманий закон, оскільки стартові можливості згідно із законом для усіх однакові». «В чому я готовий погодитися з Європарламентом - ці стартові можливості громіздкі, забюрократизовані і мають бути спрощені. А в чому абсолютно точно не згоден - що Росія зі своїми демократичними процедурами знову відрізнилася самостійно», - говорить депутат. При цьому він посилається на те, що в цілій низці європейських країн кількість членів партії для її реєстрації значно вища, ніж в Росії, якщо співвідносити цей показник з розмірами населення.

В той же час Косачов вважає, що ситуація, яка склалася з відмовою в реєстрації ПАРНАСу з цілком конкретних обумовлених в законі причин вигідна лідерам цієї партії. «Якби колеги з ПАРНАСу дійсно прагнули працювати на країну, на суспільство - потрібно працювати. Стиснути зуби, позбавитися з сантиментів і грати за правилами, хай і поганими, домагаючись реєстрації через виконання рекомендацій Мінюсту. Але якщо робота йде на проект, на себе, на розкручування персоналій, то є стійке відчуття, що вибірзроблений, на мій глибокий жаль», - відзначає Косачов.

Він жалкує, що колеги з Європарламенту повірили «в ту ілюзію, яка була їм нав'язана, - ілюзія екзистенціальної значущості для майбутніх парламентських виборів реєстрації або нереєстрації одного окремо взятого політичного проекту». У результаті, зазначає Косачов, виникає альтернатива, вигідна «виключно професійним "страждальникам" з ПАРНАСу : реєструєте - значить, згодні, що є партії, для яких, що говориться, закон не писаний і їхня реєстрація робиться по указці ззовні, а не реєструєте - значить, боїтеся».

Підсумовуючи сказане, Косачов пише, що «Росії потрібно якомога більше партій, хороших і різних, але ситуація, коли цих партій N мінус 1, не перетворює нашу політичну систему на нуль, в пустушку - і це принципово важливо», - передає його слова «Інтерфакс».

Поділитися: