22.10.11, 22:18

Молдавська опозиція: Зняття Пулбере є прямим політичним замовленням

Молдавська опозиція: Зняття Пулбере є прямим політичним замовленням

Фракція Партії комуністів Республіки Молдова звинувачує правлячий Альянс за європейську інтеграцію в чиненні тиску на Конституційний суд, про що повідомляє OMG.MD. «Це рішення (відставка Думітру Пулбере) стало результатом безпрецедентного тиску на Конституційний суд з боку діючої влади. Фактично зняття голови суду можна розцінювати як виконання прямого політичного замовлення з боку лідерів Альянсу за євроінтеграцію», - сказано в Заяві парламентської фракції ПКРМ.

Фракція Партії комуністів Республіки Молдова уточнює, що «прелюдією цієї екзекуції стали організоване цькування, прямі вказівки і висловлювання одного з лідерів альянсу - Міхая Гимпу». «Фракція ПКРМ розцінює подію, що сталася, як ознаку остаточного знищення в країні найвищого органу конституційного контролю, підпорядкування його політичним інтересам лідерів правлячого альянсу», - говориться також в Заяві і підкреслюється, що зараз, після численних і незаконних атак на Конституцію, демократичні норми, державність Молдови, «влада скоїла черговий злочин - здійснила рейдерське захоплення вищої судової структури - Конституційного суду».

Як стало відомо, ПКРМ заявляє «рішучий протест у зв'язку з віроломними діями правлячого Альянсу за євроінтеграцію». «Ми упевнені, що законність, конституційний лад, незалежна судова система, навіть якщо вона розцінюється ким-небудь як недосконала, не можуть і не мають бути замінені волюнтаристськими рішеннями окремих політичних осіб, що волею випадку опинилися сьогодні при владі!», - резюмується в Заяві і додається, що відповідальність за подію «повністю лежить на лідерах правлячої більшості».

ПКРМ також засудила недавні «антиконституційні дії і декларації судді Конституційного суду Віктора Пушкаша, який постійно демонструє повну відсутність поваги до Конституції Республіки Молдова і законодавства, який дискредитує єдину в державі структуру влади, в чию компетенцію входить відстоювання верховенства Основного закону».

Поділитися: