
Чому й сніг їх переміг?
Снігові передноворічні завірюхи, які звалилися на Одеську область, в черговий раз виявили безінициативність, безпорадність місцевої влади в управлінні містами й селами у надзвичайних ситуаціях.
Білгород-Дністровський. Сніг щільно взяв у полон стародавнє місто. За дві доби він прийняв на себе двомісячну норму опадів. Основне навантаження лягло на комунальне підприємство «Благоустрій». Втім, щоб загрузнути в боротьбі зі снігопадом цьому підприємству вистачило б і невеликих заметів. Суттєво, «Благоустрій» володіє спеціальною технікою, здатною обслуговувати хіба що невеликий мікрорайон. Ті двійко тракторів дійсно ситуацію б не змінили. Вони просто не встигали за щільною хуртовиною! Здавалося б, саме час звернутися за допомогою до військових, частини яких дислокуються на території міста та району. У них потужної техніки достатньо. Але ...
Люди у відчаї кидали свої автівки посеред шляху, рятуючись від негоди. До ранку третього дня місто стало схоже на заполярне селище після снігового бурану. Про прибирання пішоходів питання навіть не піднімалося. Вони, пішоходи, де факто практично перестали існувати!
Місто ж все більше занурювалося в замети. У травматологічне відділення міської лікарні попростували перші жертви негоди. У приватному секторі міста люди (й особливо літні) просто не могли вибратися з вимушеного ув'язнення. Порушився рух громадського транспорту, підвіз хліба та харчових продуктів до крамниць, припинився вивіз побутових відходів практично у всіх мікрорайонах міста. Користуючись нагодою, таксисти відразу ж підняли тарифи за перевезення пасажирів у два-три рази.
Саме в цей час, виконуючий обов'язки міського голови Володимир Мензелінцев виїжджає до Румунії. Володимир Мензелінцев «гайнув» за кордон відпочити від праведної праці. А може, просто втік від відповідальності, зваливши на слабовільного і малоініціатівного свого заступника Миколу Зінича всю відповідальність за події?
Приклад з ситуацією в Білгороді-Дністровському показовий. Саме так і «вирішують» прихильники нової влади в цей час всі відповідальні питання. Тобто, ніяк не вирішують. І це зрозуміло, адже до влади приходять люди за суттю своєю галасливі, політично розхристані, але ж ніяк не професіонали.
Нині більш привітна так звана «революційна» прихильність до майданних ідеалів, ніж ділові та професійні якості. Важливо вчасно заявити про свою підтримку центральної влади, надіти сорочку-вишиванку, пофарбувати пару лавок у парку в відомий двоколір, позігувати «славоукраїною». Якщо ви дотрималися цього набору джентльмена Майдану, стало бути, ви свій і правильний. В іншому випадку, нехай ви, хоч мудрий як Соломон, хоч трьома рибинами п'ять тисяч народу нагодуйте, все це не заліковано, бо немає ідеологічного кольору.
З іншого боку, чому дивуватися, панове? Хіба що приклад нема з кого брати? У нас як? У нас в країні економіка в позі «мати миє підлогу», у нас війна, сором'язливо названа АТО, а наші міністерські приймають вольові рішення для «порятунку» нації. Наприклад, Мінкульт дав «добро» на руйнування пам'ятників так званого радянського періоду. Справді, а давайте звалимо всяких там горьких, островських, дзержинский, ленинів та інших в одну величезну купу? Може, в цьому й ховається свиткова правда? Можливо, саме тоді справді зможемо жити, як у раю?
Чому сніг ЇХ переміг? Тому що це закономірно! Як співав гаркавий орфей Майдану Вакарчук «Не буває в болоті питної води». Люди, які суттєво загострені на віджимання чужої власності, гопники, інтелігенти з кривляннями конокрадів, манірні лицеміри - нездатні працювати. Плідно, красиво, та просто. Їм і сніг не під силу ...