Історія одного сну або підрахунок витрат середньостатистичного українця

15-03-2015

Дорогий читач, от і прийшов час для чарівних історій. Давайте заплющимо очі та перенесемося до паралельної реальності. В ту, де Степан Бандера своїми руками виносив немовлят з палаючих помешкань. В ту, де Роман Шухевич денно й нощно боровся з окупаційним нацистським режимом. В ту, де українські ЗМІ говорять тільки правду, а офіційний Київ дбає лише про добробут народу. Уявили? Отже, починаємо.

Ви - звичайний пересічний українець, який мешкає зі своєю сім'єю в трикімнатній квартирі. Ваша дружина працює вчителькою, в той час як ви - на хорошому рахунку у керівництва якого-небудь заводу. Ваші діти виховані, ввічливі та ходять в звичайну державну школу. Мати, що мешкає з вами, отримує пенсію від держави та проводить свої дні з сусідками на лавочці біля будинку. Додамо дрібку політичних пристрастей - «Слава Україні! Смерть ворогам!»- І ми отримаємо звичайну й звичну для будь-якого українця картину. Що ж, замальовка готова. Перейдемо безпосередньо до теми.

Днями Київ з гордістю повідомив, що перший транш від МВФ вже надходить на рахунки НБУ. Тобто, вся країна нарешті зможе підняти голову та радіти життю, бо ці гроші зможуть врятувати Україну від дефолту. Але чи все так просто, як розповідають нам політики? Давайте пригадаємо ті кілька обов'язкових пунктів для отримання кредиту від МВФ, які Київ уже втілив в життя.

Зміни в пенсійному законодавстві. Ця реформа була прийнята Верховною Радою з п'ятого разу і тільки після пояснення Арсенія Яценюка про те, що, незважаючи на вимоги МВФ, пенсійний вік збільшений не буде. Зате на 15% буде зменшена пенсія для працюючих пенсіонерів та скасовані спеціальні пенсії для працюючих депутатів, прокурорів, суддів та інших держурядовців. Як це може вплинути на вас і вашу вигадану сім'ю? Досить легко. В умовах підвищення цін ваша літня матінка вирішить допомогти вам із забезпеченням сім'ї та влаштується на роботу, наприклад, вахтером у власний під'їзд. Однак її допомога буде прямо таки протилежною. Замість того, щоб няньчитися з онуками, їй доведеться або дурити державу, приховуючи додаткові прибутки або розлучитися з 15% чесно заробленої пенсії. Я вже мовчу про те, що раптом ваша матінка досі працює урядовцем на постачанні у держави і отримує досить велику пенсію в порівнянні з мінімальною. Втім, що це я. Слава Україні!

Збільшення цін на газ, електрику та інші життєві потреби. Думаю, цей перелік законів не потребує коментування. Але все ж. Згадаймо кілька останніх новин, що стосуються підвищення цін.

1) Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив, що в березні 2015 року ціни на електроенергію підвищаться на 40%. Скільки ви зараз сплачуєте в своєму вигаданому світі за світло в стандартній трійці? 100 -150 гривень? Сміливо додавайте 40-60 гривень. Смерть ворогам?

2) Газ для населення подорожчає більш ніж утричі. «Ціна газу, що використовується населенням для приготування їжі та підігріву води, зросте з 1182 до 7188 грн», - сказано в повідомленні. Москаляку на гіляку?

3) З квітня 2015 збільшився середньозважений тариф на тепло для населення на 71,8% (на 224,5 грн / 1 Гкал) - до 537,2 грн / 1 Гкал (без ПДВ). ЦеПутінВинний?

Доповнювати цей список можна нескінченно, тому не будемо займатися бумагомаранням.

Давайте згадаємо ще один - далеко не останній - пункт, що стосується такого необхідного Україні кредиту: підвищення податків на транспорт до 50%. Напевно, ви, знаходячись в паралельній реальності і заробляючи близько 3000 гривень на місяць, можете дозволити собі проїхатися 5 хвилин на маршрутці за ціною 6 гривень в один бік. Проїхати і не згадувати про те, що трохи більше місяця тому ця ж поїздка становила 3 ​​гривні. Якщо підрахувати всі ваші пересування в місяць, то вийде близько 44 поїздок - беремо лише шлях до роботи та назад додому на одному і тому ж транспорті. Що отримуємо в результаті: 264 гривні за нинішніми тарифами (раніше було 132 грн.). Зауважте, я не згадую про те, що у вашої вигаданої сім'ї є автомобіль, бо тоді проводити розрахунки було б абсолютно марно, оскільки вартість бензину на Україні росте кожного дня.

І наостанок. Просто необхідно згадати про підвищення цін, як на харчі, так і на товари першої необхідності. Подорожчало все, починаючи з хліба і закінчуючи туалетним папером. У відсотковому співвідношенні можна сказати, що ціни зросли приблизно на 40-50%, в той час як зарплатня залишилася на колишньому рівні. Тому, давайте підрахуємо витрати і прибутки вашої вигаданої родини.

Здається мені, що ваш загальний сумарний заробіток становить близько 6000 гривень, враховуючи дві зарплатні та пенсію. Витрати на комунальні послуги віднімуть від вашого бюджету близько 1600 гривень, так як, нагадаю, у вашій паралельній реальності ви проживаєте в трійці і у вас двоє дітей. А діти, як відомо, споживають багато електроенергії - телевізор, комп'ютер, планшет та інше. У цю суму ми вклали всі комунальні платежі плюс Інтернет.

Тепер підіб’ємо витрати на проїзд для всієї вашої сім'ї, враховуючи, що ваша стара матінка їздить до банку тільки раз на місяць - за пенсією. 264 * 4 + 6 * 2 = 1068 гривень. Сюди входить лише проїзд на роботу для двох людей та до школи для ваших дітей. Давайте накинемо ще 332 гривні для рівного розрахунку, адже ви навряд чи їздите лише на роботу та лише на одній і тій самій маршрутці. Разом - 1400 +1600 = 3000 гривень - гроші, які йдуть лише на комуналку та проїзд.

Головна заковика нашого фантастичного підрахунку - це витрати на їжу та побутову хімію. Але давайте виходити з мінімального прожиткового мінімуму, запропонованого державою. Уточнимо відразу, що мінімальний прожитковий мінімум - це, грубо кажучи, споживчий кошик, що включає в себе продукти харчування та непродовольчі товари та послуги, необхідні для збереження здоров'я людини. У 2015 році він становить на дитину від 6 до 18 років - 1286 гривень, на працездатну людину - 1218 гривень і на людину, що втратила працездатність - 949 гривень. Що отримаємо в результаті? 1286 * 2 + 1218 * 2 + 949 = 5957. Без коментарів.

Що ж, пора прокидатися і повертатися в паралельне життя. Життя, де ви прекрасно розумієте, що кредит МВФ, отриманий Радою, піде не на сплату соціальних допомог та затримок по зарплатні, а на наповнення кишень київських олігархів. Життя, де ваша країна робить все можливе, щоб посварити вас з друзями та родичами, які хочуть жити по-іншому. Життя, де кожен крок назустріч МВФ поглиблює боргову яму України, заганяючи вас в цілковиту кабалу.

Прокинулися? Ну тоді що ж, Слава Україні!

 

Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції


Поділитися: