Кримінальне переслідування екс-регіоналів - покарання за політичну короткозорість та зраду

26-02-2015

Київська влада, що прийшла на хвилі Майдану, відкрила кримінальні справи проти колишніх регіоналів: під удар потрапили екс-голова фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов та «парламентський диригент» часів Януковича Михайло Чечетов.

Проблеми у колишніх депутатів почалися з лютого цього року, коли влада під тиском обуреної «патріотичної» громадськості вирішила організувати показові справи стосовно членів «злочинної банди». Адже потрібно ж час від часу демонструвати хоч якісь «успіхи», та відволікати народ від важкого економічного провалля, в яку завели Україну «європейські демократи».

Отже, 14-го лютого Єфремова затримали за підозрою у скоєнні злочинів, які передбачені ч. 2 ст. 364 і ч.2 ст. 366 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем з обтяжуючими обставинами та службове підроблення) - мова йде про голосування за так звані «диктаторські закони» 16-го січня минулого року. Через кілька днів після визволення під чималу заставу в 3,7 млн. ​​грн. прокуратура почала «шити» нове звинувачення за 161 статтею Кримінального кодексу (розпалювання міжнаціональної ворожнечі) за заклики до уряду з трибуни Верховної Ради у квітні 2014 року не починати бойові дії, а домовлятися з протестувальниками на Донбасі. Таку саму участь у голосуванні за «диктаторські закони» закидають й Чечетову, який нібито надав сфальсифіковані відомості про результати голосування 16-го січня.

При детальному розгляді наявне те, що всі ці звинувачення виключно політичні. Які можуть бути «диктаторські закони», якщо вони проіснували всього 12 днів: 28 січня 2014 року їх повністю скасували. І більш того, за даними статтями нікого не притягли до відповідальності, а тих що кидали каміння і коктейлі «Молотова» у міліціонерів, навіть не шукали. А друге звинувачення Єфремову ще більш безглузде: як заклики до миру та домовленостей можуть бути «розпалюванням міжнаціональної ворожнечі»? У такому випадку варто відверто визнати, що Україна живе за законами Оруелла, де «війна - це мир», а всі, хто проти війни, уподоблені «терористам».

Однак і Єфремов, і Чечетов отримують належне за політичну короткозорість. Адже згадаймо, як перший виступав з обвинувачувальними промовами на адресу Януковича, звинувачуючи його у всіх смертельних гріхах. Трохи пізніше менш гучно відмовився від колишнього лідера й другий. Хоча їм слід було за нього триматися як за легітимне джерело влади. Вони обидва своєю присутністю в Раді легітимізували багато її антиконституційних актів, що були прийняті згодом - з 22-го лютого і пізніше, хоча зазвичай і не голосували за них. Вони та їм подібні закулісними перемовами з організаторами перевороту зраджували своїх виборців, сподіваючись тихо відсидітися осторонь і що про них не згадають.

Не вийшло. Ці згадали і, ймовірно, доведуть справи до логічного завершення. Але після зради своїх виборців екс-регіонали вже нікому не потрібні. Так, у рідному для Єфремова Луганську керівник бригади ополчення ЛНР «Привид» Мозговий обіцяв особисто розстріляти його в разі появи там. Ані Донбас, ані Південний Схід (що були базовим електоральним полем) вже не бажають мати справу з боягузами та зрадниками.

Тому за політичну короткозорість Єфремову, Чечетову та іншим доведеться платити як мінімум свободою, а згодом, може, й життям.

 

Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції


Поділитися: