Культурний Ленінопад з надуманих причин

09-04-2015

Акції вандалізму у відношенні до пам'ятників радянської епохи можуть набути «культурного» забарвлення. Принаймні, в населених пунктах Донбасу, що знаходяться під контролем України.

Початок процесу «олюднення» всеукраїнської патріотичної забавки під назвою «Ленінопад» поклав в.о. міського голови Слов'янська Олег Зонтов, який 3 квітня запропонував перенести пам'ятник Леніну з площі біля міського виконкому в інше місце.

Необхідність перенесення пам'ятника Іллічу в.о. міського голови пояснив наступними причинами: це - запланована реконструкція площі та усунення потенційної можливості виникнення конфліктів між прихильниками та супротивниками демонтажу пам'ятника «дідусеві Леніну».

Ось на цих причинах і хотілося б зупинитися детальніше.

Отже, планована реконструкція площі біля міськвиконкому. Всі чудово пам'ятають, ЩО довелося пережити Слов'янську та його мешканцям у період з травня по липень минулого року. Наслідком більш ніж двомісячного протистояння прихильників самопроголошеної ДНР та українських силовиків стали серйозні руйнування об'єктів міської інфраструктури та житлового фонду.

Повідомляється, що в місті ще й досі залишаються десятки сімей, які втратили власне житло під час бойових дій і не в змозі відновити будинки власними силами. Згідно зі статистичними даними, в Слов'янську були пошкоджені 1400 (!!) будинків приватного сектору і понад 1000 (!!) квартир.

І що найцікавіше: не так давно все той же Олег Зонтов розповідав журналістам, що в державі досі немає механізму з виплати компенсацій на відновлення зруйнованого житла в приватному секторі. «Як я зрозумів, до закінчення АТО, а також через неможливість встановити повний збиток в регіоні з цим буде затримка», - повідомив в.о. міського голови.

Ось так! Виходить, на відновлення зруйнованого житла грошей немає (і в найближчому майбутньому не буде), зате планується ... реконструкція центральної площі. Хто ж у таку єресь повірить? Першочергове завдання будь-якої влади в подібних ситуаціях - займатися пошуком коштів і можливостей для відновлення зруйнованого житла та інфраструктури. І лише в останню чергу – впорядкуванням та різними «реконструкціями», які в наших українських реаліях мають властивості «жерти» бюджетні кошти у величезних кількостях.

Тому не дарма пан Зонтов підкреслив, що реконструкція центральної площі лише «планується». З іншого боку, таке «планування» цілком собі може служити підставою для «культурного» Ленінопаду. Що ми й спостерігаємо в даному конкретному випадку.

Друга причина - усунення можливості виникнення конфліктів між прихильниками і супротивниками демонтажу пам'ятника Леніну. Про які конфлікти може йти мова? Конфлікти між громадянами можуть виникнути з приводу і в будь-якому місці. Для цього й існує міліція - щоб припинити подібні конфлікти і забезпечити охорону громадського порядку. Чому ж її «самоусунули» від цієї справи? І головне - КУДИ місцева влада збирається переносити пам'ятник? У внутрішнє подвір’я міськвиконкому? У парк? Так і там «конфлікти» обов'язково виникнуть ...

Ні, в демократичній європейській державі так справи не робляться. Хочете вирішити питання з пам'ятником раз і назавжди? Тоді проводите плебісцит, тобто письмове опитування населення. Тоді всім стане ясно, скільки в Слов'янську прихильників і супротивників демонтажу пам'ятника Іллічу. Як люди вирішать, так і буде. Підкреслю: ЛЮДИ, а не депутати. Не доросли ми ще до такої демократії, коли депутати висловлюють думку своїх виборців.

Але ... чомусь про це навіть і мови не йдеться. Судячи з усього, міська влада чудово розуміє, що противників демонтажу пам'ятника в Слов'янську в рази більше, ніж прихильників. Але від Ілліча треба позбавлятися. Не потрібні країні переможного патріотизму пам'ятники радянської епохи. Отже, це доведеться робити без врахування думки громадськості.

Нехай так. Але хоч причини спроміглися б трохи кращі вигадати! Хто ж в «реконструкцію» і «конфлікти» повірить-то?

 

Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції


Поділитися: