Монети на пам'ять. На пам'ять про країну

17-02-2015

Багато хто чув жарт про те, що все складніше стає розбиратися в українській політиці та відрізняти в ній «зраду» від «перемоги». Саме таке почуття я пережив, коли прочитав новину про нові ювілейні монети, які готується закласти до обігу Нацбанк України.

Отже, 18-ого грудня до обігу надійдуть пам'ятні монети номіналом 5 гривень «Євромайдан», «Небесна Сотня» і «Революція гідності». Особливо примітна остання: на її аверсі можна побачити групу революціонерів та шину, що летить в багаття.

Вже багато разів було доведено, що рік тому українці разом з водою виплеснули й дитину. Стихійні виступи проти Януковича не скінчилися його (само)відстороненням від влади, переходом важелів управління країною до рук його конкурентів по політичному класу. Відхід Януковича став лише першим проміжним результатом у процесі, що запустили рік тому. Набагато вагомішим є те, що паралельно розпочався процес:

1). Демонтажу державності України як такої, її остаточний перехід під зовнішнє управління Вашингтона і Брюсселя;

2). Ліквідації залишків соціальної функції держави, яка підтримувалася за рахунок оподаткування великого бізнесу та нерозпроданої з часів УРСР власності. Зрозуміло, прибутки давно вже не покривають витрат, однак, як і на початку 90-их, було обрано сумнівний шлях шокової терапії.

Можливо, комусь здається, що врослий ніготь (болить, заважає ходити, потворно виглядає) - достатня причина для ампутації ноги. Але щось мені підказує, що ходити без ноги анітрохи не простіше, не говорячи вже про естетику.

Так, пам'ятні монети не завжди випускаються до радісних подій, багато з них служать нагаданням про скорботні моменти життя. Однак у нас дійсно не той випадок, і назви монет про це говорять відверто. Хочу нагадати також, що події, зафіксовані на нових монетках, запустили процеси громадянської війни на Україні. І не тільки на Донбасі. Теракти в Одесі та Харкові, взаємна ненависть, розлита й захована по всій країні, масові спроби «патріотичного» рекету та рейдерства - все це народилося в січні-лютому минулого року.

Скриньку Пандори, відчинену в ті часи, не так скоро вийде зачинити (якщо зачинити її взагалі можливо). І ось якраз той факт, що сама держава в особі Центробанку випускає такі пам'ятні монети, - кращий аргумент на користь того, що бардак в клозетах і в головах дуже надовго.

P.S. До речі, серію монет можна продовжувати й продовжувати. «Більш 5300 убитих цивільних за рік», «Більше мільйона біженців», «Падіння курсу гривні в 3 рази» і т.д. 3 монети замало, пропоную штук 10, і в гарній скриньці їх крамувати.

 

 


Поділитися: