Нелегальна зброя з зони АТО: що день прийдешній нам готує?

19-01-2015

Відлуння війни...

Як багато в цьому вислові заховано горя, страждання, покалічених людських доль. Чимало ховається в ній і проблем.

Однією з найбільших проблем післявійськового часу є нелегальна зброя. Зброя, яка різними шляхами приставляється із зони проведення війни / АТО в мирні, поки що, регіони України. Ця проблема, здебільшого, замовчується, так як розміри її воістину катастрофічні.

Нова українська влада, судячи з усього, намагається не обтяжувати себе зайвими клопотами взагалі, і проблемою повені нелегальної зброї в Україні зокрема. Тим більше, що у вищого керівництва країни є справи значно важливіші, щось ніби на кшталт участі у Марші миру в славному місті Парижі та читання лекцій в оригінальному жанрі з історії Другої світової війни на німецькому телебаченні.

Тим не менш, вже зараз новинні стрічки центральних українських ЗМІ нагадують зведення бойових дій. Мова йде про мирну частину української території.

В результаті вибуху привезеної з зони АТО гранати в багатоповерховому будинкові в Дніпропетровську загинуло дві людини; в Житомирській області від вибуху гранати загинув 42-х річний мобілізований, який нещодавно повернувся з-під Маріуполя; в Київській області від вибуху ручної гранати важко постраждав боєць АТО; на станції Знам'янка Одеської залізниці співробітниками міліції затримано 26-річного бійця АТО, у якого було вилучено 2 гранати «Ф-1» та набої для АК.

Ось так зараз виглядають заголовки українських газет.

При цьому ніхто не доводить громадськості, які вживаються заходи для запобігання можливості вивезення із зони військового конфлікту боєприпасів та зброї.

Чи приймаються взагалі ці заходи? Ніхто з відповідних органів не обтяжений питанням: яким чином взагалі бійці вивозять зброю із зони бойових дій?

Якщо уявити, яка кількість пістолетів, автоматів, гранатометів та вибухівки вже знаходиться в руках цивільного населення, то реально стає моторошно. Моторошно від того, що якщо люди змогли привезти все це озброєння, то хто зможе перешкодити їм його використовувати?

Адже везуть його не для того, щоб покласти в сервант та милуватися?

Що очікує Україну після завершення АТО: вуличні бої, бандформування, занурення в 90-ті роки минулого століття?

Хто зможе зупинити людей, які мають статус учасників АТО, впевненість у своїй безкарності та автоматичну зброю в руках?

Може хтось сподівається на міліцію? Ту міліцію, яку затуркали так звані «активісти» в масках, з дрючками та коктейлями Молотова, та народні обранці, що крутять хвостами перед цими самими «активістами»? Хтось у це дійсно вірить?

Той факт, що по всій території України періодично вибухають ручні гранати, наразі є квіточками.

У квітні-травні будуть демобілізовані ті бійці, які були викликані до призову ще навесні минулого року. Більшість з них обов'язково привезе в свої міста всілякі «сувеніри» з категорії «відлуння війни». Воїни будуть дихати мирним повітрям українських міст, розповідати про свої героїчні вчинки на славу Вітчизни та пити горілку.

Горілка буде простиратися річками.

А після цього, обов'язково хто-небудь з героїв намагатиметься розповідати «цивільним» як він за них «кров проливав». І якщо «цивільним» урветься терпець, а герой буде мати при собі «вагомий аргумент» у вигляді гранати Ф-1, то одному Богові відомо, чим така розмова скінчиться.

Це лише один з варіантів можливого розвитку трагічних подій за участю людей, що мають на руках нелегальну зброю. Таких варіантів сотні. Від банальних нещасних випадків та вуличних пограбувань до вимагання та замовних вбивств.

Так вже було після В'єтнаму та Косово.

Так ще буде, на жаль, і в Україні.


Поділитися: