
Неспокійне життя: чи врятують охоронці від злочинності?
ЗМІ помітили цікаву тенденцію на ринку праці, який останнім часом не тішить кількістю вакансій. Однак виявилося, що падіння пропозиції спостерігається не в усіх сегментах. Стійко зростає попит на охорону. Чоловіки наймають охоронців для дружин, батьки – для дітей. А за словами співробітників охоронної фірми «Орлан», професійну охорону замовляють вже й дитячі садки. Зрозуміло, за рахунок батьківського комітету. Про що це говорить?
1. У суспільстві зростає неспокій. В цілому вірно оцінюючи перспективи, українці (зрозуміло, ті, кому це по кишені) намагаються «відкупитися» від страху, наймаючи особисту охорону.
2. Міліція не може впоратися зі своїми завданнями. Однак будемо справедливі – і не може впоратися. За даними на кінець 2014 року на Україні в два рази зросла кількість вбивств і в три рази – злочинів із застосуванням вогнепальної зброї. З іншими злочинами не краще. Враховуючи, яка кількість зброї за останній рік розійшлася країною, не дивно, що ми повертаємося до статистики злочинності 90- х років. Приміром, за останній місяць мені довелося двічі чути про кишенькових злодіїв в ТЦ «Океан-плаза» (Київ). Причому в обох випадках працівники міліції, які приїжджали на виклик, брали заяви одразу у кількох постраждалих. В одному випадку серед обкрадених була моя дружина, в іншому – її подруга, тобто це не байки якісь.
3. І різке зростання злочинності, і тривожні настрої мають спільну причину. З одного боку, людей штовхає на злочини економічна ситуація. Приміром, київська міліція посилено розшукує «інтелігентного грабіжника»: якийсь чемний чоловік років 50-ти вже встиг пограбувати кілька відділень різних банків. Касирам він залишає шоколадні цукерки (можливо тому, що шоколад допомагає впоратися з нервовим напруженням). Ще рік тому я такої ґречності не пригадаю, мабуть це грабіжник нового покоління.
З іншого боку, в Київ та інші великі міста разом з біженцями з Донецької та Луганської областей приїхали й «гастролери» – їм, як і законослухняним громадянам, під обстрілами сидіти не подобається. Тому можна сказати, що на додаток до звичайних податків українці за цей рік отримали ще один – кримінальний. Але платять його не всі, а тільки ті, кому не пощастило.
За іронією долі попередній режим (ну той, який був до «революції гідності») було заведено називати «бандитська влада». Тепер виявляється, що за «бандитської влади» власне бандитизму було в 2-3 рази менше. І охоронці для дружин і дітей хоча й були, але не в тих масштабах, щоб ЗМІ про це писали як про масове явище. На Україні стає банально неспокійно жити, дорогі мої гідні співгромадяни, і від цього факту нікуди не подітись. Гроші на охоронця є?
Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції