Одеська міліція воюється з георгіївськими стрічками

20-01-2015

В Одесі всілякі прояви публічної опозиції діючому урядові або системі пригнічуються в зародку. Після 2 травня це стало дійсністю, до якої всі звикли, адже прихильникам Майдану можна геть усе, а опозиційно налаштованих громадян відразу таврують «сепаратистами», «пособниками тероризму», «агентами ФСБ» та іншими наліпками. Проти недогодних використовують парамілітарні формування у вигляді різних «самооборон Майдану» та «Правих Секторів». Однак, нажаль, останнім часом до цього процесу приєдналися й співробітники міліції, які почали «полювання на відьом» по людях з георгіївськими стрічками.

За останні місяці нараховано вже 2 випадки, коли міліціонери зупиняли та затримували людей лише за носіння георгіївської стрічки, яка є у свідомості величезної кількості одеситів згадкою про перемогу у Великій Вітчизняній війні. Перший відбувся 7 грудня 2014 під час мітингу прихильників Антимайдану на Куликовому полі. Міліціонер в ультимативній формі зажадав у мітингувальника зняти її нібито через те, що вона «провокує конфлікт». Після того, як той відмовився, його «запакували до автозаку» нібито за нецензурну лайку на адресу правоохоронця. Згодом його відпустили, передавши справу до Приморського суду. У суді ж справу не  розглядали, оголосивши «технічну перерву» на невизначений термін (час та дату нового засідання навіть не призначили). Мабуть, просто вирішили спустити на гальмах.

Але ось нещодавно, 14 січня, в одеському супермаркеті міліція затримала прихильника Антимайдану та активіста партії «ЗУБР» Олександра Єременка лише за те, що він припнув до одягу стрічку. На місце для «розгляду» прибула аж цілісінька слідчо-оперативна група - «екстреміста» знайшли! Подекуди добре, що вони випередили одіозного «майданівця» Марка Гордієнка, який зі своїми прибічниками бажав розібратися сам (а прихильники Майдану можуть навіть безкарно побити за стрічку, що вже не одиноразово траплялося навесні-влітку минулого року). Однак сама системність подібних епізодів показова. Адже людина абсолютно не порушила жодної статті кримінального або адміністративного кодексу. Стрічка не належить до переліку символіки, що заборонена законодавством, а людину затримали. Природно, після Майдану про якусь справедливість чи законність в Україні говорити не доводиться. Сумно тільки, що міліція, замість реальних проблем, займається таким непотребом, як боротьба зі стрічкою, яка все одно залишається важливою ознакою для Одеси та городян (навіть якщо й заборону буде прийнято на законодавчому рівні). Свого часу «антимайданівці» під час мітингів протесту висловлювали надію, що міліція вже якщо й не підтримує їх, то займає хоча б позицію нейтралітету. Сувора реальність останніх місяців викрила ілюзорність цих сподівань.


Поділитися: