Порошенко vs Коломойський: сценарії подальшого розвитку протистояння

24-03-2015

Отже, протистояння між Ігорем Коломойський та Петром Порошенком вийшло на фінішну пряму: жодна зі сторін конфлікту не бажає поступатися один одному і олігархи пішли ва-банк.

Для Петра Порошенка відступити – це означає втратити всю владу і в перспективі залишитися без грошей, які Коломойський люб'язно «приморозив» на рахунках. Заодно Порошенко позбудеться як тих активів, які ще можна приватизувати, так і того, що можна відібрати у тих, хто слабший.

Коломойський також не дасть задньої: для нього нафта - другий за прибутковістю актив після феросплавів. А контроль над Дніпропетровською областю та Одесою принципові в схемі заробітку на експорті феросиліцію. Крім того, початковим умовою надання Коломойському крісла губернатора була умова стабільності в регіоні. Стабільність Коломойський забезпечив.

Стало бути, зміна людей в охороні Укранафти та взяття будівлі під контроль - один з фінальних натяків Києву на необхідність дотримання поточного статус-кво в майнових відносинах. А в якості сатисфакції Коломойський хоче забрати активи у колег по цеху та поділити їх.

Київ не здається й вимагає розпустити охорону, роззброївши її, а також завів кримінальні справи на побратимів Коломойського, звинувативши їх в тероризмі. Тобто Київ підняв ставки до самого максимуму.

Тому зараз буде йти гра нервів, за підсумками якої будуть прийматися рішення. А вони можуть бути наступними:

Варіант №1. У справу втручається Джеффрі Пайєтт та «розрулює» питання, не даючи занурити країну в хаос міжусобиці, яка США не потрібна, особливо напередодні зриву перемир'я і початку нового оберту війни на Донбасі;

Варіант № 2. США роблять ставку на Київ та дають «добро» на придушення повстання Коломойського, а на олігарха чинять тиск, примушуючи його до капітуляції на прийнятних умовах. Гарантії в такому випадку повинні бути залізобетонними, проте це практично виключено - Київ недоговороздатний, а США звикли «кидати» своїх «партнерів»;

Варіант № 3. США роблять ставку на Коломойського та Яценюка (на нього БПП також здійснив «наїзд»). У такому випадку Порошенку доводиться задкувати й капітулювати, а «Приват» отримує своє та стає єдиною фінансово-промисловою групою в країні. США такий варіант також влаштує. Їм Яценюк важливіший слабкого Порошенка;

Варіант № 4. США хоч і роблять ставку на кого-небудь, але Коломойський починає вести свою гру і йде на повний розрив відносин з Києвом.

Останній варіант найбільш цікавий, хоча й малоймовірний. У такому випадку Коломойський, як майстер неординарних кроків, може піти хоч і на сепаратний мир з ЛДНР. Благо, олігарх їх визнав, а заяву Корбана про те, що з Донбасом потрібно примиритися, дає підстави вважати, що «Приват» готовий до будь-яких кроків. Коломойський ж стає таким собі Нестором Махном, який спочатку воював за УНР, а потім перейшов до більшовиків.

Чи зисковний останній варіант республікам? Так, зисковний, хоча й несе низку іміджевих витрат, проте дозволяє малою кров'ю або зовсім без неї полегшити їм боротьбу з Києвом. Коломойський же потребує збереження своїх активів і гарантій від Москви. Втім, цей альянс довгим не буде і після того, як сторони стануть не потрібні один одному - хтось когось «кине».

Також не варто скидати з рахунків можливостей Коломойського по обваленню фінансової системи країни за допомогою «ПриватБанку» або ж інших, не менш смертельних ударів по Києву.

Боротьба обіцяє бути запеклою та цікавою.

 

Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції


Поділитися: