Повість про саму могутню людину в Україні

23-03-2015

Совість та честь українського парламенту підіграють російській пропаганді.

Днями народний депутат України Сергій Лещенко виступив з одкровеннями про подробиці конфлікту Києва з Ігорем Коломойським. Розповів, зокрема, що закон, який позбавляє дніпропетровського губернатора монопольного контролю над «Укрнафтою», був прийнятий після наполегливого прохання Вашингтона.

«Тут не стільки депутатів вдалося вмовити (голосувати за закон), тут просто був дзвінок з Вашингтона нашому керівництву. Це було пряма вказівка, чому я дуже радий. Я вважаю, що саме такими методами потрібно робити реформи в Україні», - сказав Лещенко.

Сергій Лещенко таким чином лише підтвердив тезу про зовнішнє управління України. Проте раніше всіх, хто про це говорив, звинувачували в російській пропаганді.

Ще пікантнішою ситуацію зробив американський посол в Україні Джеффрі Пайєтт, який розповів про своє пряме втручання  в конфлікт.

«Я збережу конфіденційність нашої розмови з паном Коломойським. Але він розуміє, як і більшість політичного керівництва України, що обставини та середовище в Україні змінилися. Закон джунглів, який існував за часів Януковича, - це рецепт трагедії та катастрофи для України», - сказав Пайетт.

Таким чином, українські еліти між собою розібратися не можуть, а американський посол став якщо не наймогутнішою людиною в країні, то вже точно третейським суддею.

У конфлікті з Коломойським, судячи з усього, було знайдено компроміс. Якщо вже його позбавлять контролю над «Укрнафтою» і «Укртранснафтою», то можуть запропонувати альтернативні прибутки. Наприклад, у енергетичній сфері депутати пропонують заборонити росіянам володіти природними монополіями в Україні. Тобто, наприклад, «Херсонобленерго», «Одесаобленерго», «Закарпаттяобленерго» та ще 7 обленерго пропонується забрати у компанії російського бізнесмена Бабакова. Хоча обленерго - це все ж нетрадиційна для Коломойського сфера діяльності. Або президент не підпише закон про кворумів для «Укрнафти». Або саме цю компанію за замовчуванням можуть вивести з-під дії закону. Якщо, звичайно, конфлікт буде дійсно врегульований. Якщо ж ні, то дніпропетровський губернатор може завдати у відповідь удар, причому в самому несподіваному місці.

Хоча сама війна олігархів лише починається. Наприклад, Фірташу вже не загрожує видача американському суду. Та й суд в Лондоні нікуди не подівся. Чи зможуть США утримати норовливих українських олігархів - будемо спостерігати.

 

Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції


Поділитися: