
Прощання з Мінськом: від Донбасу до Придністров'я
Мінські угоди наказали довго жити. Якщо мирну угоду порушено, значить, бути війні.
Домовленості передбачали визначити території, на яких буде діяти особливий статус - їх визначили. Але тут же закон про особливий статус де-факто скасували. Пообіцявши його вступ в силу відразу після місцевих виборів. А для них потрібно роззброєння НОФ і повне повернення Донбасу під контроль України.
Загалом, просто виконали те, що обіцяли Франції та Німеччині в Мінську. Нехай і в своєрідному трактуванні. До комплекту оголосили Донбас окупованими територіями.
«Політично ми заявили, що це - окуповані російською армією території. Якщо вони окуповані, вони підпадають під юрисдикцію Гаазького суду. І відповідальність за події на цих територіях несуть хто? Загарбники», - сказав Олег Березюк, голова фракції «Самопоміч».
Як можливе проведення виборів на окупованих територіях?
Все це можна було б вважати перемогою та вдалою хитрістю українських політиків. Мовляв, загнали сепаратистів в кут. Тепер нас де-юре ніхто не в змозі звинуватити у зриві Мінських угод, а не забажають виконувати умови - самі й порушують домовленості. Можна було б вважати перемогою. Якби це не вело до війни.
Це - зовнішній аспект. Є ще всередині парламенту. Фактично Петро Порошенко не зміг підкорити собі вже весь парламент. «Батьківщина», «Радикальна партія», «Самопоміч» затіяли свою гру. Мабуть, йдуть спроби по-новому відцентрувати коаліцію.
Ну і Петро Порошенко позначив ще одне гарячий напрямок. Придністров'я. Тепер, судячи з усього, це питання буде активно використовуватися для тиску на Росію. Придністровську мапу можуть розіграти як для спроб змусити РФ йти на поступки, так і щоб примусити Москву і підлеглі їй ЛДНР зірвати перемир'я на Донбасі.
У будь-якому випадку гру Київ затіяв небезпечну.
Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції