Прощавай прем'єр-міністр Яценюк, або ...?

07-04-2015

Ось вже другий місяць поспіль вся Україна має можливість спостерігати гостросюжетний трилер, який розповідає про рішучі баталії державних мужів з високих печерських кабінетів, який розгорнувся за право володіння прем'єрським кріслом. Достеменніше сказати, за ті можливості, які відчиняються перед тим щасливцем, якому вдасться посадити в це крісло певну частину свого державного тіла.

 4 березня публічно, можна навіть сказати в прямому ефірі, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк відсторонив від виконання обов'язків голову Держфінінспекції України Миколу Гордієнка, нібито за необ'єктивну перевірку фінансової діяльності ДП «Антонов», за всілякі зловживання аудиторів та за відсутність контролю над держмайном і держкоштами.

Не будемо зараз розбирати мотивацій Арсенія Петровича, який тільки зараз зміг розглянути зловживання і порушення в роботі голови Держфінінспекції, що займав цю посаду з квітня 2014 року. За весь цей час, практично за рік, питань до нього з боку голови уряду не виникало, а тут таке.

Може й правий був Арсеній Петрович, виставивши Миколу Гордієнка недбайливим працівником, від якого терміново й безповоротно потрібно було очистити державні органи України.

При цьому варто мати на увазі й саму особистість українського прем'єра, який має схильність до всіляких епатажних заяв, шокуючих не тільки місцеве напівголодне населення, але й вводять в ступор досить благополучних німців. Це ж Арсеній Петрович заявляв, що з «ганьбою жити не буде», і «кулю в лоб» йому ще не забули, ну а полум'яна промова про напад на Німеччину і Україну Радянського Союзу напевно коли-небудь увійде в підручники з української історії.

А якщо Арсеній Петрович кривив душею і заплямив репутацію чесної людини, переслідуючи виключно меркантильні інтереси особистої властивості?

19 березня, відсторонений від виконання обов'язків Микола Гордієнко на брифінгу у Верховній Раді зробив рішучу і в деякому роді навіть сенсаційну заяву.

Голова Держфінінспекції відкрито звинуватив український уряд у вчиненні злочинів, в організації та участі в корупційних схемах фантастичного масштабу.

За словами Гордієнка, через дії українського уряду держава зазнала збитків на 7,6 млрд грн; на держпідприємствах «Укрпошта», «Укрзалізниця», а також у Міністерстві фінансів виявлено численні фінансові порушення, а «системна корупція Януковича-Азарова не була ліквідована, а просто змінила керівника і швидко стала частиною діяльності нового уряду і тепер корупційні схеми в країні очолює уряд Яценюка».

Тим часом, вся ця ситуація цілком може закінчитися ініціюванням відставки чинного прем'єра Арсенія Яценюка, який, на думку багатьох зацікавлених сил і так, занадто засидівся в цьому кріслі.

Обґрунтувань для такого кроку у противників Яценюка більш, ніж достатньо. Відповідальність за не розпочаті реформи, катастрофічне падіння рівня життя в країні і зубожіле населення, масштабне знецінення гривні на тлі зростання цін на продукти харчування та товари першої необхідності ляже особисто на голову уряду.

Нелояльним прем'єру ЗМІ навіть не доведеться думати над стратегією розлюднування Яценюка, так як потрібний ґрунт вже підготовлений​​результатами його роботи. Кілька тактичних кроків, і потрібна картинка створена, а інформаційний посил спрямований на формування вже й так практично усталеної громадської думки досяг мети.

З 6 квітня група народних депутатів ініціює створення тимчасової слідчої комісії з розслідування зловживань в уряді і відсторонення Арсенія Яценюка від виконання обов'язків прем'єр-міністра України.

У 2014 році, коли Україна повернулася до парламентсько-президентської форми правління, занадто багато важелів впливу зосередилося у руках голови уряду. Цей факт не може не турбувати президента, а також ті сили, які є президентським пулом.

Арсеній Петрович загрався. Це треба визнати. Це вочевидь, як вочевидь і те, що управління складним державним механізмом Арсенієм Яценюком сприймається як якась віртуальна гра, а відверто мілітаристська риторика, уживана з нагоди і без такої, виглядає, щонайменше, безглуздо.

Підводячи підсумок, можна припустити, що шанси Арсенія Яценюка піти у відставку в цьому випадку досить великі. Просто відмахнутися від них ніяк не вийде.

Істерики Арсенія Яценюка та його побратимів, що виразилися в заяві, розміщеній на сайті «Народного Фронту», а також недільний брифінг першого заступника міністра юстиції Севастьянової, що переслідують мету очорнити особистість Миколи Гордієнка, говорять саме про це.

Арсеній Яценюк як прем'єр-міністр перестав влаштовувати дуже багатьох. Критична маса набрана.

Навряд чи він зможе змінити цю ситуацію.

 

Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції


Поділитися: