Ротація чи повноцінне припинення вогню? Миколаївські жінки вимагають…

29-11-2014

Нова хвиля протестів дружин та матерів учасників антитерористичної операції охопила Миколаїв.

Так, у неділю, 23 листопада, матері та дружини вояків 19-го батальйону територіальної оборони знову пікетували біля Миколаївської облдержадміністрації з вимогою здійснення ротації військовослужбовців.

Слід відзначити, що провести зібрання в приміщенні ОДА жінкам завадила охорона, мотивуючи свої дії тим, що вихідний день і керівництво відсутнє.

Вражає той факт, що знаючи проблему, з якою люди прийшли під стіни будівлі облдержадміністрації, знаючи, як нелегко перебувати на передовій їхнім близьким, кожної миті ризикуючи власним життям, керівництво області проігнорувало пікет. Так, керівництво області, і особисто губернатор Вадим Мєріков проігнорували спілкування з жінками, близькі яких виконують бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції. Чим, в такому разі, нове «демократичне» обласне керівництво, яке отримало посади на хвилі Євромайдану, відрізняється від своїх попередників з Партії регіонів? В чому принципова різниця?

Немає відповіді на це питання, хоча б у розрізі описуваної ситуації. 

Присутнім на акції журналістам жінки повідоми, що єдиною і головною вимогою, яку вони висувають, лишається здійснення ротації військовослужбовців. Зі слів присутніх під облдержадміністрацією матерів та дружин військовослужбовців стало відомо, що чоловіки с вересня перебувають на передовій і з того часу практично знаходяться в ізоляції. Волонтери до них не приїздзять і ніякої допомоги військові не отримують.

Також було зауважено, що деякі ЗМІ розповсюдили недостовірну інформацію про те, що, миколаївський 19-тий батальйон ТРО, наразі перейменований у 19-тий мотопіхотний батальйон Чернігівської танкової бригади, складається виключно з добровольців. Насправді, більшу частину особового складу підрозділу складають мобілізовані особи.

«Вони не добровольці, вони мобілізовані. Є декілька добровольців, але загальна маса - мобілізовані», - розповіли присутні.

Жінки заявили, що налаштовані і в подальшому пікетувати органи державного управління як у Миколаєві, так і у Києві з метою добитися ротації.

«Нам пообіцяли, що ротація відбудеться найближчим часом. Ми чекаємо на цей «найближчий час», і з Києва ніхто не збирається уїзджати до тих пір, поки цього не відбудеться», - заявили жінки.

 

Слід зазначити, що акція, яка відбулася 23 листопада на центральній площі міста та мала на меті здійснення ротації військовослужбовців, не єдина у своєму роді.

Наприклад, 25 червня, матері і дружини вйськовослужбовців79-ї аеромобільної бригади, яка базується у Миколаєві, перекрили рух транспорту на Варварівському мосту. Родичі десантників вимагали виведення військових з зони проведення бойової операції, надання їм безпечного «коридору» для безпечного виходу та надання відпустки тим, хто провів у зоні проведення АТО більше двох місяців.

Викладенні факти свідчать, що у суспільстві зріє невдоволення діями вищих військових начальників, які все більше зневажають на інтереси рядових вояків. Але ж ці хлопці виконують накази генералів. Хто є генерал без армії? Так, ніхто.

Взагалі, дуже дивно виглядають пікети жінок: матерів, сестер, дружин. На цих акціях вони вимагають проведення ротації для військовослужбовців. Жінки чомусь не зважають на той факт, що бойові дії на Донбасі вже забрали не одну тисячу людських життів, як серед військових, так і серед цивільного населення регіону. Чому жінки на своїх акціях вимагають від керівництва держави лише ротації, а не  проведення переговорів щодо закінчення бойових дій взагалі? Виходить, що жінки згодні, щоб і у подальшому гинули люди, але при цьому, щоб їх рідні повернулися додому, і смерть їх оминула?

Це виглядає як подвійні стандарти.

Наразі, вся політично-військова діяльність, що здійснюється в Україні зараз і  є уособленням подвійних стандартів.


Поділитися: