Що відбувається з гривнею: на магічне падіння долара

04-03-2015

Триваюче зміцнення гривні не більше ніж політтехнологічний хід, спрямований як на внутрішнього споживача в особі мешканців України, так і на зовнішнього суб'єкта - МВФ.

Києву кров з носу потрібні кредитні гроші, які може надати тільки МВФ, за підсумками розгляду плану «реформ» України 11 березня. Для цього потрібні відносний мир і стабільність гривні, курс якої закладено в бюджет на рівні 21,7 за дол. США.

Для цього потрібно примусово зафіксувати курс гривні й показати як мешканцям країни, так і клеркам МВФ, що в країні не все так сумно.

Тому НБУ спочатку фактично відрубав міжбанк, а потім відтяв від нього за допомогою введення нових правил купівлі валюти експортерів, зобов'язавши їх йти до податкової за довідками.

Паралельно на час вдалося зняти проблему з атаками Яценюка й Турчинова на Валерію Гонтареву, яку намагалися зняти за допомогою фінансового Майдану під будівлею НБУ.

Зараз буде тимчасове зміцнення гривні, причиною якого стануть проблеми із закупівлею валюти імпортерами та жорсткість правил з повернення валютного прибутку експортерами. Ціною його стане зростання відкладеного попиту на долар і виникнення дефіциту низки імпортних товарів, в першу чергу - палива.

Потім, коли стане зрозуміло, виділить Фонд гроші або ні, курс відпустять у вільне плавання, оскільки:

1. Країна в переддефолтному стані;

2. Економіка у коркотязі й країну планують востаннє пограбувати;

3. Гривня олігархами списана в утиль;

4. Четвертий банк за активами «Дельта Банк» луснув і у Фонду гарантування вкладів немає коштів для компенсацій вкладникам. Стало бути, обвалення банківської системи триватиме;

5. Країна припинила закупівлі газу та вугілля через відсутність валюти.

Тому долар по 50 грн. не скасовано, а просто відкладено.

 

Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції


Поділитися: