
Справа одеських «антимайданівців», звинувачуваних за 2 травня, розвалюється
На цьому тижні відбулася значуща подія - справа прихильників Антимайдану, яких судять за зіткнення на вулиці Грецькій, фактично розвалилася в суді. Справа розглядалася болісно довго - з літа минулого року, її встигли навіть з Приморського суду перемістити до Малиновського.
Так от, черговим зворотом стало задоволення клопотання захисту, який «вмочив» прокуратуру в безграмотний обвинувачувальний акт, на підставі якого судити не можна. Працівники прокуратури, коли його складали, вирішили, мабуть, не турбувати себе марно, написавши акт стосовно всіх підсудних «під перебивку». За версією слідства, всі обвинувачені винні вже в тому, що знаходилися на Грецькій в момент зіткнень, стало бути, організовували масові заворушення. Однак судове слідство для складання реальної картини має встановити ролю кожного персонально, а через однакові акти це не уявляється можливим.
Тому, як не пнулися «герої Майдану», змусити суд поставити крапку в справі вони не можуть. Вони потрапили в певну патову ситуацію: будь б воля «самооборон» та «правосеків», вони просто роздерли б підсудних за допомогою суду Лінча (недарма ж загрози повторити досвід 2 травня лунали з їхніх вуст неодноразово). Але тоді влада буде погано виглядати в очах цивілізованої Європи, куди, на словах, Україна так прагне.
Мені ця ситуація здається, начебто «м'яч на стороні захисту»: домігшись першого успіху, вона, безумовно, хоче подовжити його розвиток. Один з підсудних - громадянин РФ Євген Мефедів, якого евакуювали з палаючого Будинку профспілок, домагається визнання статусу потерпілого. Яким чином він опинився в числі обвинувачених в зіткненнях на Грецькій - відомо тільки слідству. Розмістивши його на лаві підсудних, влада хотіла, мабуть, хоч якось виправдати версію про «російських диверсантів». Під час розгляду скарги в Приморському суді в її задоволенні відмовили, причому, зроблено це було під час відсутності прокурора, що є незаконним.
До слова, Приморський суд став фігурантом ще однієї «цікавою» історії. Один з адвокатів Кирило Шевчук спробував з'ясувати, чому суд незаконно прийняв рішення про подовження арешту обвинуваченим ще в листопаді 2014 (за відсутності адвокатів), пославши письмовий запит. На своє звернення він отримав дві однакових відповіді, в однієї з яких зазначено, що ніяких порушень немає, а сам адвокат нібито намагався зірвати засідання, провокуючи конфлікти між судом і обвинуваченими. У другій відповіді, датованій тим самим числом і тим самим номером, слова про незаконну діяльність адвоката вже вилучено.
«Ми маємо два документи з одним і тим же вихідним номером і тією ж датою, але з різним змістом, підписані головою Приморського районного суду Кічмаренком. Наявність подібної колізії говорить про те, що суд дозволяє собі проводити маніпуляції з документами, і, коли суду щось стає невигідним, він просто може це «скорегувати», якщо можна так сказати. За таких умов, хто нам дасть гарантії від подальшого свавілля, свавілля суддів, які маніпулюють документами, законами, яким наплювати на закони », - коментує ситуацію Шевчук.
Загалом, чим далі в ліс, то краще на дрова для влади, протизаконні дії якої і політичний характер обвинувачення все більш випливають назовні.