
Темрява: Миколаївщина відчуває турботу уряду
Хотіли як краще, а вийшло як завжди.
Чи вийшло те, що планували?
Це питання все частіше постає перед українським суспільством після перемоги так званої «революції гідності». Пройшов рік після «свята демократії» влаштованого в середмісті Києва під пильним керівництвом еталонних демократів з тієї сторони Атлантики. Рік падіння у прірву української економіки, стандартів життя та взагалі державності.
Корупційних скандалів за рік не зменшилось, впливовими міністерствами керують іноземці, а бюджет країни затверджується Міжнародним валютним фондом.
Новим трендом сучасного життя в Україні стали так звані «віялові» відключення електрики для населення.
Жити з кожним днем стає краще і веселіше. Якщо катастрофічне зростання цін на комунальні послуги та продукти харчування більша частина українців сприймає стійко і мовчки, то миритися з багаточасовими щоденними відключеннями світла готові далеко не всі.
Миколаївщина. Південь України. Місце розташування Южноукраїнської АЄС. В сільській місцевості, завдяки «професійному» господарюванню чиновників, які ще недавно розповідали про порятунок за допомогою африканського вугілля, світло щоденно вимикається на 8-10 годин. Але мова йде не про банальне відключення електроенергії. Мова йде про покинутих напризволяще селян, тому що в негазифікованих селах, а таких у Миколаївській області вистачає, «віялові» відключення – це відключення життя. Не працює система опалення, а на вулиці зима. Не працює водопостачання, тому що мотори, які здійснюють її подачу, теж працюють на електричній енергії.
В дитячих садках мерзнуть малечі, школярі не отримують гарячого харчування, про роботу медичних закладів краще взагалі не згадувати.
Викликає великий сумнів, що дочка Арсенія Яценюка сидить на уроках в школі одягнена у пальто та рукавички, а приходячи додому виконує домашнє завдання зі свічкою. Чи не шкода чужих дітей?
Терплячий народ українці. Дуже терплячий. Але терпець може увірватися у будь-кого.
Повною мірою революційні надбанні відчули на собі і мешканці Миколаївщини.
На минулому тижні низка протестних заходів захлеснула область.
17 грудня близько 100 жителів селищ Крива Балка і Половинки заблокували дорогу «Одеса-Миколаїв», протестуючи проти відключень електрики, а вже 18 грудня вийшли на майдан жителі Снігурівки. 19 грудня дорогу «Одеса –Миколаїв» блокували жителі селища Коблево по тій же самій причині - відключення електрики. 20 грудня близько 100 жителів селища Великої Коренихи вийшли на трасу «Миколаїв-Очаків», протестуючи проти «віялових» відключень.
Взагалі дивно, що досі провладні СМІ не розповсюдили версію про міфічних «сепаратистів» з сільської місцевості Миколаївської області, які сміють виказувати невдоволення з «курсом партії та уряду».
Хочуть люди світла і тепла в домівках, хочуть, щоб побутова техніка не виходила з ладу від перепадів напруги, хочуть, щоб про відключення електрики повідомляли заздалегідь.
Багато хочуть? Мабуть, що ні. Люди вимагають цивілізованих умов існування. Не більше.
Заради справедливості треба відмітити, що уряд все ж таки почув людей і відреагував. Правда реакція, як в принципі все, що робить уряд, була специфічною.
Арсеній Яценюк 19 грудня пообіцяв зробити все можливе для зменшення випадків відключення електрики до 2015 року, а також доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості щоденно інформувати громадян, коли, на яких територіях, і на який час буде відключатися електроенергія. «Європейський» прем’єр також порадив місцевій владі припинити освітлювати рекламні вивіски, державні будівлі, центральні вулиці.
Через деякий час, мабуть, треба чекати чергового заклику Арсенія Петровича: менше пити води (вона дорого коштує), менше їсти (треба берегти ресурси), взагалі менше дихати і … жити також треба менше.
Складається враження, що нова демократична влада вважає своїм головним обов’язком повернути українців у середньовіччя. Домівки треба освітлювати свічками, їжу готувати на вогнищі, а нечистоти виливати з вікон.
ЗДОБУЛИ !
А може не така і погана була «злочинна» влада?
З доларом по вісім гривень, бензином по десять, з Кримом та без війни на Донбасі, зі світлом і газом.
Дійсно кажуть у народі, що маємо не цінуємо…