Усе, що ви маєте знати о виборах президента в Румунії

19-11-2014

Нещодавно в Румунії відбувся другий тур президентських виборів, на якому фаворит виборів – Віктор Понта – з мінімальним відривом програв своєму конкурентові, німцю за національністю, Клаусу Йоханнесу, мерові міста Сібіу.

Що потрібно знати про ці вибори:

1. Вони демократичні, правові та їх визнала Європа з  США;

2. Віктор Понта  змирився з поразкою, а діючий президент Румунії траян Бесєску – привітав переможця;

3. Майдана в Румунії не буде, т.я. переможець повідомив про те, що стане президентом «румунів», а Румунія буде продовжувати бути для США стратегічним партнером. Стало бути, Вашінгтон виборами задоволений;

4. Президент Молдови Ніколає Тімофті зробив заяву про те, що сподівається на підтримку новим президентом євроінтеграційного курсу Кишинева, тобто присягнув сюзерену.

А тепер варто окремо згадати про те, чому ці вибори нічого не вирішували:

1. Румунія не володіє реальним суверенітетом та слухняно пливе у фарватері політики США;

2. В Румунії шоу-політика не перетинається з реальною політикою та не підмінює її, тому від поразки Понти та обрання Йоханнеса нічого не зміниться, принаймні, в зовнішній політиці.

Чим це загрожує сусідам:

1. Молдова буде анігільована Румунією, благо молдавські елітарії придбані на 'корню та є провідниками політики румуноуніонізму. Суспільство розколоте, обплутане неурядовими, грантовими, організаціями. Є навіть свій аналог українського Правого сектору, який складається з ультраправих румуноуніоністських організацій. Молдова, ратифікувавши Угоду про Ассоціацію з ЄС, втратить як жалюгідні залишки національної економіки, так і державних інститутів с іншими елементами державності. Асоціація для ЄС – деякий аналог ліквідаційної комісії, за підсумками праці якої республіка буде підготовлена до входження до составу Румунії на правах провінції. Наступні парламентські вибори нічого не вирішують та не змінять даний курс. Все питання лише в тому, чи увійде Молдова до Румунії цілком чи по частинах, які відокремляться по висновках громадянської війни;

2. Придністров'я буде ще сильніше заблоковано та оточене військовими НАТО. Фактично, молдавською армією керує румунський генштаб, а українською – радники з Пентагону. Тому ПМР належить пережити найбільш складний етап своєї історії;

3. Бессарабія. Якщо в Молдові почнеться громадянська війна, то її епіцентром стане Гагаузія, а так як гагаузи вельми компактно живуть ще й на півдні Одеської області, то конфлікт автоматично інтернаціоналізується та перекинеться на Україну. Вслід за нею сполихне Тараклія, населена болгарами, що автоматично втягує в хаос ще й болгар Одеської області. По висновках регіон чекає істотна трансформація. Якщо громадянської війни в Молдові вдасться уникнути (що не виключене), то Бессарабія на протязі року-двох буде втянута до орбіти Бухаресту, а стрімко слабшаючий Київ нічого не зможе цьому протиставити. Звісно, київська влада усіляко допоможе Бухарестові посилити свій вплив в Бессарабії. Наприклад, Порошенко вже пообіцяв перетворити молдавську мову в Україні на румунську, що автоматично збільшить румунську громаду України з 0,2% населення до 0,5% та дасть Бухаресту додаткові козирі.

Власне, програма мінімум Клауса Йоханнеса як президента Румунії – включення в її склад Молдавії. Програма максимум – анексія півдня Одеської області.

Це, мабуть, все, що жителям України потрібно знати про висновки президентських виборів в Румунії.


Поділитися: