
Узурпація триває: чергові «здобутки» народної влади
Вівторок для ВР - день пленарний. Але 10 лютого, схоже, ще й планети особливим чином позависали. Інакше складно пояснити, як наші депутати примудрилися за один день згенерувати стільки патентованої нісенітниці. Небезпечної нісенітниці.
1. Ухильники тепер не цілком громадяни і навіть не цілком люди. Принаймні, деякі права людини на них не поширюються. У першому читанні прийняті поправки до КК та КПК України, що дає можливість прослуховувати їхні телефонні розмови і перлюструвати пошту. Крім того, це не випадкова п'яна маячня, спікер ВР Гройсман обіцяє, що в остаточній редакції закон буде прийнято вже на наступному тижні.
Не те, щоб це стало якимось сюрпризом. Судячи з відгуків журналістів, практика перевірки смартфонів на блокпостах з одиничних випадків потихеньку стає нормою. Однак тепер її не просто збираються узаконити, а ще й винести за межі т.зв. АТО. Чи хтось думає, що без санкції суду тепер будуть слухати тільки ухильників? «Ой, хотіли прослухати одну недобру людину, але циферкою помилилися, вибачте».
Цікаво, депутати до Конституції подивились перед голосуванням за цей шедевр?
2. Якщо перший подарунок був від «Батьківщини» (конкретно - від «зброєносця» С. Пашинського), то другий піднесла фракція президента. Один з її нардепів вніс до ВР законопроект, за яким запропоновано штрафувати на 8,5-17 тис гривень і саджати до трьох років за заперечення факту (гм, факту значить) російської агресії проти України. Був би цей закон прийнятий трохи раніше, справедлива кара обов'язково наздогнала б керівника Генштабу ЗСУ Муженка. Який в кінці січня зірвав покриття: «Україна не воює з регулярними частинами армії РФ».
До речі, хоч закон про заборону «заперечування» поки й не прийнято, але сумнівів у його прийнятті (враховуючи п.1) у мене практично немає. Градус ідіотії цілком підходящий.
Уже й не знаю навіть, що ще наш дорогий парламент повинен прийняти, щоб українці нарешті продели очі і подивилися, до чого все йде. Може, закон про кріпосне право повернути або про право першої ночі?
Є загальний принцип, він не змінюється століттями: наділити органи влади додатковими повноваженнями разів у 10 легше, ніж потім ці повноваження у них відібрати. Тим більше, коли це супроводжується посиланнями «Адже війна ж».