В українців хочуть вкрасти Перемогу у Великій Вітчизняній війні

28-03-2015

23-го березня в українському парламенті групою депутатів-націоналістів був поданий законопроект, який скасовує День Перемоги 9-го травня. Його ініціаторами стали депутати, які дотримуються націоналістичних переконань: Ігор Мосійчук, Дмитро Лінько, Михайло Гаврилюк, Володимир Парасюк та інші. Незабаром те, про що попереджали учасники одеського Куликова поля та Антимайданів по країні, відбудеться: свято Перемоги скасують, а тих, хто буде його відзначати, будуть таврувати як «сепаратистів» й «ватників».

Згідно з проектом, замість 9-го травня вводиться «День пам'яті та примирення» 8-го травня, щоб продемонструвати «духовну єдність» з Європою. В принципі нічого незвичайного тут немає: нинішня влада спирається на націоналістичне бачення історії, згідно з яким звільнення України від фашистських загарбників не є таким. Замість цього громадянам пропонують повірити в те, що «гітлерівська окупація змінилася радянською». За такої концепції передбачається вшанування «істинних героїв» з радикально-націоналістичних банд УПА, які фактично є попередниками нинішніх націоналістів. Вшановувати ветеранів війни зовсім необов'язково, адже це «чужі» герої. У школах вже запускається пропаганда про «славних бандерівців». Так, наприклад, у районах Донбасу що  контролюються Україною, школярів вивозили на екскурсії в музеї «героїв УПА». А в Одесі в одній з місцевих шкіл на вимогу «патріотичної» громадськості прибрали стенд про Велику Вітчизняну війну, замінивши його на «Небесну сотню».

Адже раніше Нацрада з телерадіомовлення «рекомендувала» каналам відмовитися від терміна «звільнення від фашистів», а День захисника Вітчизни встановили на день заснування УПА. І ось тепер новий оберт антиукраїнської (по-іншому назвати це не можу) й антилюдської істерії від парламенту.

Те, що було великою Перемогою українського народу над нацизмом, який сплатив її мільйонами життів разом з російською, білоруською та іншими народами колишнього СРСР, намагаються перетворити на траур. Звичайно, для багатьох націоналістів може так і є, але не для більшості громадян країни. Пройдисвіти у владі намагаються вкрасти у нас найбільше досягнення наших предків.

День пам'яті у нас вже є - це 22 червня, а що стосується «примирення», то ним у суспільстві й не пахне. Воно як і раніше розділене ментально, і взаємна ненависть існує навіть у тих, хто не взяв у руки автомати та гранатомети. До справжнього примирення ще дуже далеко, і засноване воно може бути аж ніяк не на нав'язуванні націоналістичних цінностей.

Тепер для людей, які пам'ятають і розділяють правду про Перемогу та подвиг дідів, настають важкі часи. На нас лежить підвищена відповідальність, щоб донести дітям, онукам та правнукам правду про те, «хто є хто», й розповісти про героїчний подвиг радянських ветеранів. Доведеться протидіяти офіціозній пропаганди та міфології в школах. Не виконати місію з відстоювання історичної справедливості ми просто не маємо права. Свято Перемоги має жити у серці наших нащадків, незважаючи ні на що.

 

Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції

 


Поділитися: