
Точка зору
Україна як імперія в мініатюрі й держава, скраяна з клаптиків, які раніше так чи інакше входили до складу Османської, Російської та Австро-Угорської імперій, складається з самобутніх регіонів, мешканці яких мають різні регіональні самобутності.
Історія звичайно вийшла негарна: голова Дніпропетровської ОДА, взявши на підмогу автоматників з батальйону «Київ-1» вдерся до «Укртранснафти» та тримає там тепер облогу від новопризначеного голови.
Коли тільки почалися переговори про кредит від МВФ для України, нашому уряду було наполегливо рекомендовано зменшити заборгованість населення за комунальні послуги та почати боротьбу з неплатниками.
18-го березня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення зміни до ст. 10 закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"».
Їй було вісім ...
Як б не заборонялася тема «особливого статусу» для певних територій України в ЗМІ, рано чи пізно це питання прозвучить чітко й голосно, і чим більше влада намагатиметься замовчувати проблему, тим більш конкретну відповідь будуть вимагати.
Тема автономізації, і вже тим більше, федералізації, сьогодні з категорії «табу», оскільки офіційний Київ наполягає виключно на унітарному державному устрої.
Київ пішов на демонстративне порушення Мінських домовленостей, а Німеччина, яка раніше заявляла про намір покарати порушників перемир'я, опинилася перед вибором, кого карати і як проводити покарання.
Однією з головних проблем України новітньої історії, взявши за вихідну точку помаранчевий Майдан-2004, нарівні з тотальною корупцією є демонтаж місцевого самоврядування в країні.
Трагедія в Костянтинівці, коли п'яні українські військові з 81-ї бригади на смерть збили 8-річну дівчинку, і масові протести справедливо обурених громадян, що сталися після цього, вкотре розкрили нелюдське нутро як Майдану, так і печерного націоналізму як такого.