
Точка зору
Пам'ятаєте, адже тільки минулого тижня депутати ВР спочатку прийняли в першому читанні законопроект, що дає право силовикам здійснювати стосовно військовозобов'язаних слідчі дії?
Майже водночас із скінченням мінських перемовин у «нормандському» форматі глава МВФ Крістін Лагард 12-го лютого повідомила, що місія фонду узгодила розширену програму кредитування України в можливому обсязі 40 млрд. дол.
11 лютого 2015 Верховна Рада України на своєму засіданні затвердила перелік ювілейних дат, що відзначаються в Україні в 2015 році. До нього увійшли і дві дати, пов'язані з Одесою.
Можна скільки завгодно писати про те, що воно там було на Майдані, і хто керував розстрілом Небесної сотні - Парубій, Сурков з Путіним, або Кобзон з Пореченковим - і скільки з тих часів заготовили на Донбасі небесних сотень - двісті, триста, тисячу або десять тисяч.
Отже, минув рік «майданного» стану країни. Цей стан особливий. В жодному академічному курсі політології, економіки та інших прикладних наук його тлумачити не беруться. Крім однієї - психіатрії.
Одеса, поруч з Харковом, залишається самою «гарячою» крапкою на карті мирної України.
Можна скільки завгодно заперечувати об'єктивну реальність та робити заяви про те, що Дебальцеве залишили українські війська, які організовано відійшли з займаних ними позицій, або ж говорити про те, що Дебальцеве стало ганьбою для російської армії, але факт залишається фактом: українська армія втратила контроль над цим містом.
Минулий тиждень в Одесі пройшов під знаком конфлікту в таборі одеського Майдану, викликаного протиріччями між прихильниками екс-мера Едуарда Гурвіца та Ігоря Палиці, що вилився у грандіозний скандал.
Свобода слова - знайоме словосполучення ... але про нього можна забути? У нас в країні ноу-хау - свобода мовчати. Говорити - лише за вказівкою згори.
Мінські угоди, покликані врегулювати військово-політичну кризу в Україні, призвели лише до припинення вогню в «окремих районах» Донецької та Луганської областей.